Evenimentul zilei

Dum09152019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Politică Anunt Localitățile și adresele care vor fi deconectate miercuri de la energia electrică

Localitățile și adresele care vor fi deconectate miercuri de la energia electrică

12 Iunie 2019 - 

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că miercuri, 12 iunie, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

 

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Gradina Botanica 2, Muncești 255, 400-406, 400/1, 406/1, N.Grădescu 15-23, 18, Podișului 8-16, Salcîmilor 18, 31 - în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

str.Valea Crucii 4, 4/3, 6 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

2. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

str.Ghioceilor 1, Gr.Alexandrescu 1-15, 2-6, 999, 9999, V.Lupu 29, 31, 33/3, 37 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Basarabia, Boris Glavan, Boris Glavan 1 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Codreanu, Constantin Stamati, Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Madan, Ghidighici, Hîrtoape, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Iurie Gagarin 2 str-la, Iurie Gagarin 3 str-la, Iurie Gagarin 4 str-la, Kiev, Kiev 1 str-la, Kiev str-la, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Mesterul Manole, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Serghei Lazo, Spicului, Straseni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt st-la, Tinereţii, Traian, Trandafirilor, Truseni, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Vasile Lupu 3 str-la, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor – parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

 

4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Alexandru cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mal.Drept Lac.Ghidighici, Mărţişor, Miciurin, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Pădurii, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii, Vatra – parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

 

5. Chişinău, sectorul Centru:

str.Academiei 3/4, Hincesti 61, Miorița 3/1, 3/2, 3/3, 3/5, 3/12, 7/1, 44, Sprincenoaia 1/1, 3/1, 5/B,C,D,E,F,G,H; 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Alexandr Puşkin 32 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

 

6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

7. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Cheltuitori:

str.Cheltuitori, Decebal, Doina, Dumbravei, Dumbravilor, Liviu Deleanu, Mihai Viteazul, Salcîmilor, Sfînta Vineri, Sfîntul Dumitru, Sfîntul Dumitru str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

 

8. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Gheorghe Madan 50 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 (5 ore) pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.V.Badiu 4-10, 22, Calea Orheiului 95-97, Magda Isanos 14/1 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

9. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Luceafărul, Mircea cel Bătrîn, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

10. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:

str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

11. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.Chişinăului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Delacău - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Ruseni: str. 31 August 1989, Calfa, Căuşeni, Independenţei, Livezilor, Luceafărul, Oziornaia, Păcii, Tineretului, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Speia: str.Mihai Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

12. Cahul:

or.Cahul: str.Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Matei Basarab, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Zîrnești - parțial, în intervalul de timp între 08:40 – 10:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

13. Cantemir:

s.Cîrpeşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

14. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Cozeriuca, Gavrilov, Nicolai Gogol, Rocosovscogo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Fontannaea, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Pobeda, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Ceadîr Lunga: str.Polevaea, Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Valea Perjei: str.Bazarnaea, Chirov, Chirov str-la, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea str-la, Crasnoe-Znamea, Cr-Znamea, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin, Lenin, Molotcova, Molotcova str-la, Ohotnicescaea, Popova, Sadovaea, Valea Perjei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

15. Călăraşi:

s.Bahmut, s.Sipoteni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:01 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

16. Căuşeni:

s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

17. Cimişlia:

s.Batir - parțial, în intervalul de timp între 16:30 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Mihailovca: str.Stefan Voda - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Selemet: str. 25 August, 31 August, Fintinilor, Gradinilor, M.Dragan, Stefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Suric - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

18. Hînceşti:

or.Hincești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Boghiceni, s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Logănești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

19. Ialoveni:

s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Țîpala - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

20. Leova:

or.Iargara: str. 31 August 1989, A.Mateevici, Căile Ferate, Cucoarelor, Pacii, Viilor, Vinogradnaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca, s.Sărăţica Nouă, s.Sărăţica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cîzlar, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Hîrtop, s.Băiuș, s.Cociulia Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

21. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Soltăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

22. Orhei:

s.Andreevca, s.Bieşti, s.Chiperceni, s.Cihoreni, s.Podgoreni, s.Sirota, s.Slobozia-Hodorogea, s.Voroteţ - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Cosmonauţilor, Dacia, Docuciaev, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Nicolae Dimo, Petru Rareş, Pionerilor, Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Peresecina: str.Constantin Negruzzi, Mihai Eminescu, Sportiva, Petru Rareș, s.Teleșeu, s.Sămănanca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

 

23. Străşeni:

or.Strășeni: str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Ion Caraciobanu, Leonid Severin, Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s Cojușna, s.Scoreni - în intregime, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Vorniceni: str.Ion Inculeț, Vorniceni (s.Lozova-cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

24. Ştefan Vodă:

s.Olănești: str.Alexandru Donici, Ion Creangă, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Olăneşti, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Tinereţii, Victoriei 83 - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Răcsăieți: str. 28 Iunie, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 10:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Semionovca - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Primăverii, Slobozia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 13:10 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Slobozia: str.Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Izvoarelor, Primăverii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Slobozia: str.Miciurin, Mihail Frunze, Slobozia, Tinereţii, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 15:40 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

 

25. Taraclia:

s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, imitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, uvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Ciumai: str.Chişinăului, Iurie Gagarin, Matrosov, Mihail Lomonosov, Sovetscaea - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mirnoie: str. 8 Martie, Stepnaea - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Vinogradovca - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Lasă un comentariu