Evenimentul zilei

Dum03292020

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sănătate Medicină alternativă Economie STAI ACASĂ ȘI COMANDĂ ON-LINE! Vezi LISTA UNITAȚILOR de alimentație publică care prestează servicii de livrare a produselor la domiciliu

STAI ACASĂ ȘI COMANDĂ ON-LINE! Vezi LISTA UNITAȚILOR de alimentație publică care prestează servicii de livrare a produselor la domiciliu Recomandat

19 Martie 2020 - 

Primăria municipiului Chișinău informează că pe perioada declarării situației de urgență pentru prevenirea infecției cu COVID-19, cetățenii pot beneficia de serviciile de catering ale unităților de alimentație publică, precum și ale magazinelor online care livrează bucate și produse alimentare la domiciliu.

Astfel, locuitorii capitalei pot beneficia de posibilitatea de a comanda, online sau la telefon, mâncare gata preparată sau produsele alimentare de primă necesitate: pâine, legume, fructe, crupe, paste și carne proaspăta, iar livrarea va fi asigurată prin curierat la domiciliul solicitantului.

În acest sens, Direcția generală comerț, alimentație publică și prestări servicii prezintă listele agenților economici care prestează acest tip de servicii. 

Lista unităților de alimentație publică care prestează servicii de livrare a produselor la domiciliu 

  1  SRL "Food Planet Restaurants" , McDonald's - str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 134/1;  str. Alecu Russo, 2; Calea Ieșilor, 8;  bd. Dacia, 21/1; https://www.straus.md/ru/?filter=all

  2  SRL "Cezar-Grup"  Don Cezar - str. Dumitru Râșcanu, 7/1;  str.  L. Deleanu, 1/3https://doncezar.md/   tel: 022 009 009

  3  SRL "MDP Com"  Sherlock Holmes - str. Independenței, 5 Ahttp://sherlock-holmes.md  tel: 022 665 090

  4  SRL "Toamna" La Sarkis- str. A. Mateevici, 113 Ahttps://lasarkis.com/   tel: + 373 69 22 4444

  5  SRL "Grand horeca" Fratelli- bd. Dacia, 28/4https://fratelli-restobar.business.site/ tel: +373-799-94-010

  6  SRL "Saperavi Cafe" Torro Burgers- str. Alexandr Pușkin, 12https://torroburgers.md/

  7  SRL "Jivius" FOLK's Croissants- str. Alexandr Pușkin, 3https://foodhouse.md/ru/folks-croissants

  8  SRL "Happy caffee"  Tucano Coffee- str. Alexandr Pușkin, 15https://tucanocoffee.com/ru/

  9  SRL "Esuchi" Esushi -str. Kiev, 6/1; str. Sfatul Țării, 14/1; Calea Ieșilor, 8https://esushi.md/ru/

10  SRL „ ICS Mito” Caruso -  bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 149https://www.corso.md/

11  SRL "Prosper-Pro" PANIFICOstr. Constantin Brâncuși, 110https://panifico.md/page/delivery-chisinau

12  SRL "Vlasico Grup"  PizzaManiastr. Mitropolit G. Bănulescu - Bodoni, 4 http://pizzamania.md/

13  SRL "F/F"  Black Angus Burger bd. Dacia, 16/1 https://foodhouse.md/ru/black-angus-burger

14  SRL "Hudic-Com" Corsostr.  M. Eminescu, 17https://www.corso.md/

15  SRL "Irsal Horeca" Kamora Burger  bd. Moscova, 10/3https://www.kamoraburger.md/  tel: 022 102 102

16  SRL "Elit Trade Group"  Kebab Citybd. Traian, 13/4  Tel: 0791 50 096

17  SRL "Keșif" Kozlovnastr. Al. Pușkin, 24http://www.kozlovna.md/

18  SRL "Black Dragon" Pizza Miorita  str. Al. Pușkin, 41https://pizzamiorita.md/ru/

19  SRL "Unic Season" Osho Bar & Kitchen  bd. Decebal, 7/1 http://oshobarkitchen.tilda.ws/

20  SRL "GALDRACOM" Jeraffe    str. Ismail, 84http://jeraffe.md/

21  SRL "Mitcov prim" Pado Burger's Kebabbd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 145        Tel: 0689 87 698

22  SRL "Dor de mama"  Dor de Mamastr. Sarmizegetusa, 26Tel: 0793 93 443

23  SRL "Markstrong"   MOKIstr. Eugen Doga, 4/1  http://moki.md/    tel: 0676 50 650

24  SRL "Rin Bucks"   2bucksstr. Igor Vieru, 2/3Tel: 0674 47 777

25  SRL "FLY Angel"  Villa Nova  str. Paris, 49/1  https://vilanoua.md/     Tel: 022 450 309

26  SRL „Cialcris”  Box Catering       str. Vasile Alecsandri, 8https://boxcatering.md/ru/

27  II"Șișcov Vadim"  Matreshka Clatite Rusesti      str. Tighina, 24Tel: 0790 01 191

28  SRL "Vega-pit"  Pan Avenue        bd. Mircea cel Bătrân, 6https://panavenue.md/ro/meniu

29  SRL „Policom-lux” Flying Pigbd. Moscova, 9Tel: 0799 88 880   https://foodhouse.md/ru/flying-pig

30  SRL "Sushi bar" Maguro Sushi Bar   bd. Mircea cel Bătrân, 12/5    Tel:0698 84 488  http://maguro.md/

31  SRL "Congusto"  Star Kebab10 unități amplasate în toate sectoarele municipiuluihttps://starkebab.md/

32  SRL "OVG Lux"  London's SteakHouse str. Negruzzi, 1Tel: 0782 00 600

33  SRL "DMG Pizza" Casa Della Pizzastr. M. Kogălniceanu, 62Tel: 0694 97 472     http://www.casadellapizza.md/

34  SRL "V.S. Food Network"  KFCstr. Moscova, 1/4http://kfclivrare.me/

35  SRL "Sushi Loue"  Yapona Mama   str. Decebal, 76/1     http://www.sushimama.md/sales/dostavka-za-60-minut/

36  SRL "GALDRACOM" Keksstr. Ismail, 84Tel: 0760 00 048

37  SRL "Venusia Prim" Gastrobar str. Al. Bernardazzi, 66https://foodhouse.md/ru/gastrobar

38  SRL "Virps corporation"  Gagauz Cricimastr. Miron Costin, 12Tel: 0686 62 288

39  SRL "Alimer Comerț"  SALATbd. Dacia, 36Tel: 0794 77 277

40  SRL "Saperavi" Saperavistr. Miron Costin, 13/1https://saperavi.md/        tel: 079167167

41  SRL „Mirt Food”   Yum Yum Sushibd. Dacia, 51/2Tel: 022 000 809    https://yum-yum.md/

42  SRL "Anruat plus" Karl Schmidtstr. Alexandru cel Bun, 83Tel: 022 840808

43  SRL „Policom Lux”  Burger Craft str. Ierusalim, 7       https://burgercraft.md/ru      tel: 079338000

44  SRL „Fidecon-A” Uptownstr. Al. Pușkin, 10Tel: 0 787 75 701

45  SRL "Liuca-Gastro" Beer Cafe & Bottle Shopstr. Gh. Iablocikin, 2/2Tel: 0601 14 422     https://beercafe.md/

46  SRL „Devigrup agrement”  Chi Boxbd. Renaşterii Naţionale, 10                http://chibox.md/ru/node/1

47  SRL „Food family”  Food Mafiabd. Mircea cel Bătrân, 28/4                        https://foodmafia.md/

48  SRL „Said-Eșam” Chicken Burger bd.  Dacia, 4aTel: 0621 51 118

49  SRL ”Go & Creat”  Sistersstr. Mihai Eminescu, 50        Tel: 0792 72 000

50  SRL „Anruat Plus” Cerettostr. Mircea cel Bătrân, 4/6Tel: 0788 85 544

51  SRL „Food expert”  Blinoffstr. C. Brâncuși, 110Tel: 022 237 777

52  SRL „Sandalina” San Sushibd. Cuza Vodă, 5/5https://sansushi.md/menu

53  SRL „Porto Fino”  Fanconistr. Renașterii, 5            Tel: 0793 33 000       https://fanconi.md/

54  SRL „Kenguru” Sakura Pizza str. Alexandr Pușkin, 32http://sakura.md/menyu-na-dostavku/pizza

55  SRL ” Truffe”  Madam Wongstr. Alexandr Pușkin, 44/1http://madamwong.md/

56  SRL „Tagamax”  El Paso Burgerstr. Armenească, 10Tel: 022 276 328

57  SRL „Food service Com” Vasabi          bd. Moscova, 1/4; bd. Dacia, 4/1; bd. Mitropolit G. Bănulescu -  Bodoni ,4http://vasabi.md/

tel: 022 211020               tel mobil  079 807878

58  SRL ”Investhold”  The Boxstr. Tighina, 3https://thebox.md/ru/

59  SRL "Cristina" Quattro Stagioni str. Ion Creangă, 1/1Tel: 022 358 358

60  SRL ”Mel Cafe” Draftstr. Independenței, 52; bd. Dacia, 35; Tel: 0607 18 888; Tel: 06071444

61  SRL ”Miwash” Vreau Carne            Calea Moșilor, 7          Tel: 0694 88 844     https://foodhouse.md/ru/vreau-carne

62  SRL ”Uniresro Grup”  Olivabd. Moscova, 5https://oliva.md/

63  SRL „I&G limited”  Nori Sushi & RollsCalea Orheiului, 107https://norisushi.md/ro

64  SRL ”Cristal Fish” Carmelostr. Veronica Micle, 1/1Tel: 022 260 358

65  SRL ”Levan System” Lucky 7 pub & grill     bd. Dacia, 29Tel: 069464680

66  SRL „ Unibar Prim”  Park Avenue         bd. Decebal, 6/1         Tel:  022-10-60-23      https://www.parkavenue.biz/menu

67  SRL ”Sushiko One”  Sushiko                    str. Ismail, 86https://sushiko.md/

68  SRL ”Restofood” Taxi Blues                 str. P. Zadnipru, 9/1    https://taxiblues.md/ru/           tel: 06078588

69  SRL”Pegas”  Pegasstr. Albișoara, 20/1https://www.pegas.md/

70  SRL „ Gamarjoba”   Gamarjoba  str. Putnei, 2 A         https://gamarjoba.business.site/

71  SRL ”Amaris park”  Amaris     str. Feredeului, 4/bTel: 0688 85 516          https://amaris.md/

72  SRL ”Muzcafe plus”  Trattoria della nonnastr. Arborilor, 21;  str. M. Kogălniceanu, 62; bd. Moscova, 17/4;  str. M. Sadoveanu, 20/1

http://trattoria.md/?l=ru&a=3             tel: 022 858 858        +373 78 55 78 55

73  SRL «La Roma Club» La Roma Clubstr. Albișoara, 40/1http://www.laromaclub.md/

74  SRL „Trabo Plus”    La placinte     Andys Pizza    Unități în toate sectoarele ale municipiului https://laplacinte.md/

https://www.andys.md/

75  SRL „Iravic Lux”   Acasa la mama               str. Petru Rareș, 59Tel: 0790 45 050

 

CITEȘTE ȘI :  Lista magazinelor on-line care prestează servicii de livrare la domiciliu a produselor alimentare

STAI ACASĂ ȘI COMANDĂ ON-LINE! Vezi lista farmaciilor din Moldova care-ți fac livrare până la ușă

 

Lasă un comentariu