Back Sunteți aici:Sport
Evenimentul zilei - Sport
14 Iul 2019
Publicat în Sport

Pugilistul mexican Rey Vargas şi-a apărat cu succes titlul mondial la categoria super-cocoş, versiunea WBC, învingându-l la puncte, într-o gală desfăşurată sâmbătă seara la Carson (California), pe japonezul Tomoki Kameda.

13 Iul 2019

Simona Halep câștigă astăzi meciul vieții ei. Serena Williams pierde în marea finală de la Wimbledon cu 2-6.  GHEM, SET, MECI, TURNEU FINAL! Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

13 Iul 2019

Jucătoarea română de tenis Simona Halep susţine astăzi finala turneului de Mare Şlem de la Wimbledon. Cu începere de la ora 16.00, pe terenul central, românca o va întâlni pe celebra Serena Williams, din SUA.

11 Iul 2019

Federer, favoritul numărul 2 al competiţiei londoneze, pe care a câştigat-o de opt ori în cariera sa, a dispus în patru seturi, 4-6, 6-1, 6-4, 6-4, de japonezul Kei Nishikori, avansând pentru a 13-a oară în semifinale la All England Club, un record.

09 Iul 2019

Simona Halep și Shuai Zhang vor deschide ziua pe terenul 1, de la ora 15:00.

09 Iul 2019

Moldoveanul Alexandru Cozbinov a obținut titlul de campion în proba de simplu a turneului internațional M15 Pittsburgh.

08 Iul 2019
by  -

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, locul 7 mondial, s-a calificat luni fără emoţii în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon, după ce a trecut cu 6-3, 6-3 de Cori Gauff (SUA, 313 WTA).

05 Iul 2019

Tenismanul spaniol Rafael Nadal, numărul 3 mondial a obţinut a 50-a sa victorie în turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, impunându-se în patru seturi, 6-3, 3-6, 7-6 (7/5), 7-6 (7/3), în faţa australianului Nick Kyrgios, într-o partidă disputată joi la All England Club.

01 Iul 2019

Pentru jucătorii lui Stefan Kuntz a însemnat și prima înfrângere a turneului. Finala Campionatului European de tineret la fotbal s-a jucat la Udine, pe „Dacia Arena”, unde au luat parte peste 20.000 de suporteri.