Evenimentul zilei

Ma02182020

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport Caroline Wozniacki şi Venus Williams vor juca finala Turneului Campioanelor

Caroline Wozniacki şi Venus Williams vor juca finala Turneului Campioanelor

29 Octombrie 2017 -

Pliskova, singura ameninţare, pentru Halep, pentru a o detrona de pe primul loc în topul WTA, a fost eliminată în semifinalele de la Singapore de către Caroline Wozniacki în două seturi, 7-6; 6-3. Daneză e prima finalistă de la Turneul Campioanelor.

Karolina Pliskova avea nevoie de a câştiga Turneul Campioanelor pentru a trece peste Simona Halep în clasamentul WTA.

Cea de a doua finalistă este la Turneul Campioanelor este Venus Williams (37 de ani), după ce a învins-o pe Caroline Garcia în trei seturi, scor 6-7, 6-2, 6-3.

Americanca s-a calificat pentru a treia oară în ultimul act la competiţia care închide sezonul feminin. În 2008, a cucerit trofeul, după ce a învins-o pe Vera Zvonareva, 6–7, 6–0, 6–2, iar un an mai târziu a fost învinsă de sora ei, Serena, scor 2-6, 6-7, scrie digisport.ro.