Evenimentul zilei

Dum08252019

ActualizatMie, 15 Mai 2013 12pm

Back Sunteți aici:Sport MAGIE LA LONDRA! Simona Halep, CAMPIOANĂ! A învins-o categoric, după numai 55 de minute, pe Serena Williams, la Wimbledon

MAGIE LA LONDRA! Simona Halep, CAMPIOANĂ! A învins-o categoric, după numai 55 de minute, pe Serena Williams, la Wimbledon Recomandat

13 Iulie 2019 -

Simona Halep câștigă astăzi meciul vieții ei. Serena Williams pierde în marea finală de la Wimbledon cu 2-6.  GHEM, SET, MECI, TURNEU FINAL! Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

Simona Halep a scris istorie! Visul a devenit realitate, românca a câştigat turneul de la Wimbledon. A învins-o categoric pe Serena Williams.

Simona Halep (locul 7 WTA) este prima româncă ajunsă în finala Wimbledon. În 2018, Simona Halep câştiga pentru prima dată un titlu de Grand Slam, cel de la Roland Garros.

Astăzi, Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneulul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

"Este recordul tuturor timpurile, are o mare însemnătate pentru ea. Are 37 de ani, doar ce a născut. Ce carieră incredibilă, cea mai mare carieră din dintre toţi jucătorii de tenis din istorie. Putea să stea acasă, să fie mamă, să îşi înceapă o a doua viaţă. A decis să facă un efort incredibil şi să se întoarcă. Este evident un mare moment din cariera sa", a declarat antrenorul americancei, Patrick Mouratoglou, citat de Sky